Novosti

23. 06. 2021.

Međunarodni dan javnih službi: Ljudi i planet ispred profita!

SDLSN - Danas se obilježava Međunarodni dan javnih službi, dan kada slavimo doprinos radnika javnih službi našim zajednicama.

Aktualna pandemija je pokazala koliko je važan doprinos naših članova i drugih esencijalnih radnika u održavanju našeg društva. Djelatnici javnih službi omogućuju ljudima uživanje njihovih ljudskih prava, osiguravaju da zemlje postižu ciljeve održivog razvoja i da Europska unija ostvari Europski stup socijalnih prava.

Sa svrhom skretanja pozornosti na važnost rada radnika u javnim službama Europska federacija sindikata javnih službi (EPSU), čiji je član i SDLSN, pokrenula je europsku akciju koja uključuje niz aktivnosti, ali zajedničke poruke:


Prednost kvalitetnim javnim uslugama s odgovarajućim radnicima za bolju budućnost svima!


Veće plaće i bolji uvjeti rada za radnike u javnim službama!


Ne štednji!


Ne privatizaciji i komercijalizaciji.


Akciji su se pridružile i naše kolegice i kolege iz sindikalne podružnice Hrvatski veterinarski institut Zagreb poručivši na,  za tu priliku posebno tiskanim, majicama: Ljudi i planet ispred profita!